Podsumowanie wydawnicze roku 2020 0
Podsumowanie wydawnicze roku 2020

Szanowni Państwo, rok 2020 był dla nas trudny i pracowity. Wspólnie przeżywaliśmy rozgrywające się na świecie kataklizmy naturalne, ekonomiczne, polityczne i kulturowe. Razem szukaliśmy odpowiedzi o przyczyny tych zjawisk. Efektem poszukiwań redakcji Wydawnictwa Wektory jest publikacja szeregu książek i ebooków. Ilość wydanych tytułów jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Bardzo dziękujemy Państwu za zainteresowanie z jakimi spotkały się nowo wydane pozycje – zwłaszcza Wojna o pieniądz 5 Song Hongbinga, Czas Sodomy Józefa Białka oraz Operacja pandemia Marka Zamorskiego, które okazały się hitami tego roku. Żałujemy jedynie, że jedna z najważniejszych książek w tym roku – Przyszłość należy do Azji Parag Khanna – nie spotkała się z tak żywym zainteresowaniem.

Na rok 2021 przygotowujemy już kolejne pozycje: Ludzi medycyny Rockefellera, następnie Virusmanię, książkę poświęconą adekwatności reakcji świata medycyny na zagrożenia wirusowe. Pojawi się książka o Wielkim Resecie, w której opiszemy jak będzie wyglądać nowy świat finansów. Nie zapominamy też o problemach trapiących Kościół katolicki – pochylimy się nad tym co się dzieje w Watykanie, Banku watykańskim i w głowach czołowych hierarchów. Wśród wydań cyfrowych planujemy opublikować Śmierć zachodu Buchanana oraz wznowić niezwykły podręcznik Sztuka sakralna Chwalisława Zielińskiego z lat '60. Do połowy roku powinny pojawić się pozostałe dwa tomy Historii chrześcijaństwa. Jest więc na co czekać.

Poniżej prezentujemy w kolejności chronologicznej wydane w tym roku pozycje.

 

 

 

 

Wojna o pieniądz audiobook
Audiobook Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych.
 
Pierwsza część czołowej serii wydawnictwa w formie audiobooka. Posłuchaj o tym skąd się biorą kryzysy finansowe, kto kontroluje emisję waluty, kto zyskuje na inflacji, komu zależy na drukowaniu papierowego pieniądza bez pokrycia w złocie, kto pragnie uzależniać ludzi od kredytów i do kogo należy amerykańska Rezerwa Federalna. A przede wszystkim: w jaki sposób prowadzona jest globalna wojna o pieniądz.
Dostępne na DVD i do ściągnięcia na .mp3. 

 

 


 

Wojna o pieniądz 5
Song Hongbing, Wojna o pieniądz 5. Decydujące starcie. 
W SWOJEJ NAJNOWSZEJ KSIĄŻCE Song Hongbing przybliża źródła najważniejszych konfliktów współczesnego świata, zarówno militarnych, jak i gospodarczych. W centrum jego rozważań znajduje się Bliski Wschód, arena niekończących się walk i dyplomatycznych targów. Izrael, Iran Arabia Saudyjska, a także Turcja to ogniska zapalne, które analizuje autor, spoglądając na ich przeszłość oraz możliwą przyszłość. Oprócz tego w najnowszym tomie cyklu „Wojna o pieniądz” tradycyjnie pojawia się pytanie o rolę Chin we współczesnym świecie, przede wszystkim w kontekście rywalizacji między potęgami morskimi pod wodzą USA a krajami dążącymi do hegemonii lądowej, takimi jak Państwo Środka.

 

 
 

 


 

Historia chrześcijaństwa ebook t1
Ebook Historia chrześcijaństwa – tom I – Początki chrześcijaństwa.
Monumentalna Historia chrześcijaństwa to najsłynniejsze dzieło Warrena H. Carrolla, doskonałe połączenie żywej narracji z historyczną wnikliwością oraz umiejętnością oglądu dziejów z odległej perspektywy.

 

 

 


 

Archiwa masonerii francuskiej
Archiwa masonerii francuskiej
Obszerny wybór tekstów zamieszczonych we francuskim miesięczniku „Les Documents maçonniques” („Dokumenty Masońskie”) wydawanym w Vichy od października 1941 do roku 1944 przez Bernarda Faÿ (1893-1978), historyka i dyrektora paryskiej Biblioteki Narodowej. Artykuły autorów czasopisma odsłaniają przed nami tajniki masonerii od XVIII wieku do II wojny światowej oraz epizody dziejów wciąż pomijane w opracowaniach i monografiach.

 

 

 


 

Historia chrześcijaństwa ebook t2
Ebook Historia chrześcijaństwa – tom II – Budowanie chrześcijaństwa.
 
W drugim tomie, obejmującym czasy od Konstantyna Wielkiego po pierwsze krucjaty, autor przedstawia długi i trudny okres budowania chrześcijańskiego świata. Przeszkody, z jakimi musiała się zmierzyć w tym czasie religia Chrystusa, były olbrzymie: wewnętrzne spory teologiczne, herezje, upadek Rzymu, najazdy barbarzyńców ze wschodu i północy, a przede wszystkim największe i istniejące po dziś dzień zagrożenie: ekspansja wojowniczego islamu.

 

 

 


 

Wieża w Bazylei
Adam LeBor Wieża w Bazylei
 
Od chwili swojego powstania Bank Rozrachunków Międzynarodowych znajdował się w samym sercu globalnych wydarzeń, ale jego obecność często pozostawała niezauważona. Obecnie sytuuje się w centrum działań zmierzających do stworzenia nowej światowej architektury finansowej i regulacyjnej, kolejny raz udowadniając, że jest zdolny do kształtowania przepisów finansowych naszego świata. Jednak pomimo kluczowej roli, jaką odegrał w dziejach finansowych i politycznych ostatniego stulecia oraz podczas obecnego kryzysu gospodarczego, Bank Rozrachunków Międzynarodowych pozostał instytucją szerzej nieznaną – aż do dzisiaj.

 

 

 


 

Feministyczne fantazje ebook
Phyllis Schlafly Feministyczne Fantazje
 
Książka opisuje feministyczne poglądy i działania, a także ich konsekwencje dla całego społeczeństwa, a co gorsza, dla najmłodszych jego przedstawicieli. Warto zastanowić się na tym, co oznacza feministyczny model spełnienia kobiet, jak je zmierzyć i czyim kosztem miałoby się ono odbywać. `Feministyczne fantazje` pokazują, że feminizm dotyczy nie tylko młodych i błądzących oraz starszych i nudzących się życiem kobiet, ale tych wszystkich, z którymi walczą i których chcą sobie podporządkować: gospodyń domowych, mężczyzn, dzieci, pracodawców, nauczycieli, podatników, polityków, ustawodawców...

 

 

 


 

Archiwa masonerii francuskiej
Spisek przeciwko Iranowi. Czyli jak USA niszczą wolne państwo
Korzystając z niedawno odtajnionych dokumentów i notatek, uznany przez krytyków autor, Dan Kovalik, całkowicie wywraca klisze informacyjne i opinie na temat napięć na linii Iran-USA, których pełne są mainstreamowe media. Pełnej wiwisekcji poddaje rolę Stanów Zjednoczonych, które w walce o władzę gospodarczo-polityczną nad tym zakątkiem świata nie cofają się, tak przed manipulacją, jak i nie wahają się używać metod wprost zbrodniczych.

 

 

 


 

Fenomen żydowski ebook
Ebook Fenomen żydowski Kevin MacDonald
 
Spośród rozlicznych tematów podejmowanych przez amerykańskich akademików i intelektualistów żaden nie jest równie drażliwy, jak kwestie wpływów etnicznych, a spośród nich żadna nie jest drażliwsza w omawianiu, niż kwestia wpływów żydowskich. Eseje prof. Kevina MacDonalda (Uniwersytet Stanowy Long Beach, Kalifornia, USA), pomieszczone w niniejszym zbiorze, poruszają ten temat zarówno uczciwie, jak i gruntownie; przynoszą także dogłębne wytłumaczenie powodów, dla których tak wielu Żydów reaguje gwałtownie na wszystko, co uważa za niebezpieczne dla swego punktu widzenia i wynikającej zeń polityki, dlaczego mają oni skłonność do tego, aby widzieć zagrożenie nawet w zupełnie niewinnych uwagach i działaniach nie-Żydów.

 

 

 


 

Amerykańska rewolucja seksualna
Amerykańska rewolucja seksualna Pitirim A. Sorokin
Pitirim Sorokin dał się poznać nie tylko jako wnikliwy analityk współczesnej cywilizacji, ale również jej przenikliwy jej krytyk, dostrzegający w pozornie mało znaczących przemianach kulturowych zapowiedź dużo głębszych i trudnych do odwrócenia trendów, które w przyszłości mogą doprowadzić cywilizację Zachodu do upadku.

 

 

 


 

Propaganda Edward L. Bernays
Propaganda Edward L. Bernays
Najgłośniejsza i najbardziej wpływowa praca Bernaysa, w której prostym językiem opisane są mechanizmy formowania świadomości mas. Demokratyczne społeczeństwo to, zdaniem Bernaysa, pierwotnie nieuformowana i mało rozgarnięta masa, pozbawiona trwałego spoiwa, której powinna przewodzić garstka inteligentnych nadzorców.

 

 

 


 

Polonobolszewia Jan Ciechanowicz
Ebook PDF Polonobolszewia Jan Ciechanowicz
 
Polonobolszewia to książka, która obala (na podstawie ściśle przeprowadzonych badań) wiele popularnych stereotypów o najnowszej historii Polski i Rosji. Autor opierając się na dokumentach archiwalnych, odsłania niezwykle ciekawe i nieznane wątki biografii oraz genealogii postaci takich, jak: Nadzieja Krupska, Aleksandra Kołłątaj, Feliks Dzierżyński, Andrzej Wyszyński, Andrzej Hromyko, i inni znani działacze komunistyczni, którzy stanowili, jak się okazuje, polski trust intelektualny rewolucji bolszewickiej i budowy komunistycznego imperium ZSRR.

 

 

 


 

Historia chrześcijaństwa ebook t3
Ebook Historia chrześcijaństwa – tom III – Złota epoka chrześcijaństwa.
W tomie trzecim Historii chrześcijaństwa Warren Carroll opisuje dawną świetność oraz pozycję Kościoła miał przywrócić ruch reformacyjny zapoczątkowany w XI wieku. Najważniejszych hasłem reform miał być powrót do ubóstwa panującego w czasach wczesnochrześcijańskich. Prekursorem prostego życia w zgodzie z nauką Chrystusa okazał się święty Franciszek z Asyżu. Zasady, którymi kierował się w swoim życiu, stały się regułą dla późniejszych zakonów żebraczych. Niestety, odmienne pojęcie skromności reprezentowali heretycy (waldensi i katarzy), którzy coraz częściej wykorzystywali ideę ubóstwa jako powód do buntu przeciwko Kościołowi.

 

 

 


 

Przyszłość należy do Azji
Przyszłość należy do Azji Parag Khanna 
Azja zdominowała Stary Świat, podczas gdy Zachód prowadził Nowy Świat, a teraz zbliżamy się do prawdziwie globalnego świata. Nie ma już odwrotu od dzisiejszego wielobiegunowego, multicywilizacyjnego porządku. Nie można też cofnąć czasu. Porządek zachodniego świata już nie istnieje i nigdy nie powróci. Był tak zależny od okoliczności, jak jakakolwiek inna epoka, a teraz lepiej będzie dla nas, jeśli będziemy aspirować do bardziej inkluzywnego oraz stabilnego horyzontu. Strzeżcie się tych, którzy wierzą, że historia się powtarza na tych samych warunkach. Łączne obrócenia historycznego koła nadają ruch w nowych kierunkach. Nigdy wcześniej nie było światowego systemu tak silnie naznaczonego przez liczne cywilizacje, regiony oraz bieguny władzy obejmujące wszystkie kontynenty, porządku świata, w którym sukces każdego zależy od zdrowego stopnia globalizacji między nimi.

 

 
 

 


 

Czas sodomy
BESTSELLER Józef Białek Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację.
Najpopularniejsza książka Wydawnictwa Wektory w 2020 roku. Skąd wzięły się destrukcyjne nurty Strajku Kobiet, Marszu Równości czy organizacji próbujących narzucić nam nową, permisywną edukację seksualną. Jakie są ich cele? Skąd płyną pieniądze i kto dokładnie wydaje dyspozycje? Na te pytania odpowiada Józef Białek w swojej trzeciej książce: Czas Sodomy.

 

 
 

 


 

Operacja pandemia. Globalna psychoza i nowy totalitaryzm
Operacja pandemia. Globalna psychoza i nowy totalitaryzm
Ta książka nie jest ani o wirusach, ani o chorobach, ani o ich leczeniu. To książka o sposobach, w jakie władza programuje ludzką świadomość, mając do dyspozycji media i kontrolując świat nauki. To książka o wojnie psychologicznej z ludźmi, którą wywołano pod pretekstem walki o zdrowie i bezpieczeństwo, wojny prowadzonej poprzez manipulację informacjami, sterowanie emocjami, nękanie i zastraszanie.

 

 


 

W krainie moich dróg
W krainie moich dróg Tomasz J. Kostyła
Tomasz J. Kostyła – rocznik 1969, poeta wędrowny, fotograf, dziennikarz, publicysta, muzyk. Debiutował w 2010 roku tomem poezji Archanioł i Rycerz, a dwa lata później był redaktorem pierwszej w Polsce Antologii polskiej poezji tożsamościowej, w której zebrano utwory dwudziestu poetów związanych z szeroko rozumianym obozem narodowym. Książka W krainie moich dróg to drugi zbiór wierszy poety, w którym autor prowadzi czytelnika drogami duchowych refleksji oraz po meandrach odwiecznych zmagań Dobra ze złem.

 

 
 

 


 

Komentarze do wpisu (0)

Może Cię zainteresuje?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl