Przeczytaj te książki, by zrozumieć konflikt na Ukrainie 1
Przeczytaj te książki, by zrozumieć konflikt na Ukrainie

 

Jeśli interesujesz się konfliktem na Ukrainie, a szukasz głębszej analizy i wyjaśnienia powodów jego wybuchu, mamy dla Ciebie trzy propozycje książek, które z pewnością pomogą Ci zrozumieć tę skomplikowaną sytuację.

 


 

Pierwszą propozycją jest "Przegrana wojna. Konflikt na Ukrainie beneficjenci i bankruci" to zbiór artykułów, które nie znalazły miejsca w mediach głównego nurtu ze względu na to, że te media są prawie w całości podporządkowane kreowaniu jednej wizji konfliktu na Ukrainie. Książka ta oferuje różne perspektywy na wojnę na Ukrainie, umożliwiając czytelnikowi dokonanie własnej analizy i wyrobienie sobie własnego zdania. Artykuły w książce dotyczą nie tylko aspektów geopolitycznych, ale również skutków społecznych i ekonomicznych konfliktu dla Polski. Zbiór ten jest ważnym źródłem informacji dla osób zainteresowanych wojną na Ukrainie i jej konsekwencjami.

 

 


 

Drugą propozycją jest "Ukraińska szachownica. Kto i po co wywołał wojnę na Ukrainie" to książka autorstwa Natylie Baldwin i Kermita Heartsonga, opowiadająca o historii i geostrategii Zachodu, których celem jest przejęcie kontroli nad Euroazją. Książka krytykuje zachodnią strategię Zbigniewa Brzezińskiego i jego dążenie do supremacji USA, które prowadzi do chaosu i wrogości w świecie. Autorzy szczegółowo opisują wydarzenia na Ukrainie, w tym rewolucję na Majdanie, wojnę w Donbasie i aneksję Krymu, ujawniając ukryte prawdy i prawdziwe przyczyny tych wydarzeń. Książka jest wyjątkowym przykładem mocnej, analitycznej i autorskiej współpracy, która otworzy oczy czytelnikom, którzy zostali omamieni oficjalną narracją. Wiele osób, w tym dziennikarzy, niezależnych autorów i gospodarzy programów, wychwala książkę jako wspaniałe antidotum na mainstreamową propagandę i ważne narzędzie do zrozumienia niebezpieczeństwa wywołania wojny supermocarstw.

 

 


 

Najnowszą propozycją jest "Jak Zachód wywołał wojnę na Ukrainie" Beniamina Abelowa to zwięzła i błyskotliwa analiza trwającego na Ukrainie kryzysu i jego przyczyn. Autor argumentuje, że głównymi winowajcami są Stany Zjednoczone i ich sojusznicy w NATO, a nie Rosja. Książka jest uznawana za obowiązkową lekturę dla osób zainteresowanych bezpieczeństwem narodowym USA i pokojem Europy, a także dla tych, którzy chcą zrozumieć dlaczego zagrożenie nuklearne znowu się pojawiło. Autor jest absolwentem historii europejskiej i medycyny, a także pracował jako lobbysta w Waszyngtonie.

 

 

 

Te trzy książki oferują różne perspektywy i analizy konfliktu na Ukrainie i z pewnością pomogą Ci zrozumieć jego głębsze konteksty i powody. Czytaj, poznawaj i sam oceń, jakie są Twoje wnioski na ten temat.

 

 

Zobacz również:

 


BLOG WYDAWNICTWA

Opublikowano: 22-03-2022, autor: redakcja

 

Zdjęcie przedstawiające amerykańskiego Wujka Sama z obrazem Ukrainki w tle

WOJNA NA UKRAINIE i jej konsekwencje dla bezpieczeństwa RP - Leszek Sykulski

 

Wojna, zwłaszcza prowadzona w państwie graniczącym z Polską, wymaga przede wszystkim takiej właśnie refleksji, chłodnej, zdystansowanej i niepoddającej się kreowanym przez media uczuciom. Podobnie jak w wypadku innych wojen, Polska, tak jak każdy dojrzały kraj, powinna przede wszystkim zbadać tę sytuację pod kątem własnych interesów jako państwa oraz interesu Polaków jako obywateli tego państwa. Aby to jednak zrobić, należy spokojnie przeanalizować wszystkie opcje, pozwalając dojść do głosu różnym stanowiskom i nie zakładając z góry, które z nich będzie słuszne. Posłuchaj wykładu Leszka Sykulskiego.

 

Resztę artykułu można przeczytać na blogu
 
 

Komentarze do wpisu (1)

22 lutego 2023

Czy można otrzymać publikację dokonując opłaty u doręczyciela przesyłki?

Może Cię zainteresuje?
Konrad Niron Babel
Konrad Niron Babel

49,00 zł

szt.
Wielkie kłamstwo
Wielkie kłamstwo

63,00 zł

szt.
Teokracja okultystyczna Tom 1
Teokracja okultystyczna Tom 1

65,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl