Za wielcy, by upaść - John C. Médaille

Cena: 48,00 zł 48.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Alternatywne spojrzenie na ekonomię, czyli kurs na prawdziwie wolny rynek

 

Książka Johna C. Médaille'a Za wielcy, by upaść - to wyjątkowy i jakże udany powrót do ważnych i mądrych idei, do prawdziwie wolnego (choć nie dowolnego), rynku, ale przede wszystkim do kompletnie już zarzuconej na świecie ekonomii wartości i sprawiedliwości.

Autor zachwyca i fascynuje prostotą, a zarazem głębią przekazu, i przekonuje nas, że ekonomia musi być dyscypliną humanistyczną zawierającą w sobie pojęcie sprawiedliwości i dobra wspólnego. Ma całkowitą rację C. Médaille, gdy twierdzi, że 90 procent współczesnych ekonomistów na świecie nie zauważyło nadchodzącej katastrofy finansowej w 2008 roku, tymczasem obecnie również, wyśmiewa się tych, którzy ostrzegają przed nadchodzącym tsunami (...). Rozwinięte po latach idee G. K. Chestertona i H. Belloca, sprawiają w książce Médaille'a wrażenie zaskakująco świeżego spojrzenia na ekonomię. Szczególnie dziś stają się one niezwykle potrzebne i dają nową siłę.

 ***

 

John C. Médaille - zwolennik ekonomii opartej na wartościach wynikających z nauk Kościoła Katolickiego o sprawiedliwości społecznej, orędownik dystrybucjonizmu, przedsiębiorca, pośrednik obrotu nieruchomościami, wykładowca i pisarz. Przez trzydzieści lat zajmował wysokie kierownicze stanowiska w dużych korporacjach, był pomocniczym instruktorem teologii na universytecie w Dallas w Teksasie, przez pięć kadencji pełnił obowiązki radnego w mieście Irving, gdzie w 1991 został burmistrzem. Autor książek: The Vocation of Business: Social Justice in the Marketplace oraz Toward a Truly Free Market: A Distributist Perspective on the Role of Government, Taxes, Health Care, Deficits, and More.

Dane techniczne

ISBN 978-83-65842-01-5
Autor John C. Médaille
Tytuł oryginału Toward a Truly Free Market: A Distributist Perspective on the Role of Government, Taxes, Health Care, Deficits, and More
Przekład Paweł Kaliniecki
Rok wydania 2017
Ilość stron 252
Okładka miękka
Format B5

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Może Cię zainteresuje?
Zdeprawowani Moderniści
Zdeprawowani Moderniści
49,00 zł
szt.
Krótka Historia Dezinformacji
Krótka Historia Dezinformacji
59,00 zł
szt.
Wall Street a rewolucja bolszewicka
Wall Street a rewolucja bolszewicka
40,00 zł
szt.
Skull and Bones. Tajemna elita Ameryki
Skull and Bones. Tajemna elita Ameryki
49,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl