Jak Zachód wywołał wojnę na Ukrainie

Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Benjamin Abelow nie broni inwazji Rosji na Ukrainę, ale stara się wyjaśnić, dlaczego doszło do tego konfliktu. Jego zdaniem uproszczone wyjaśnienia, które przedstawiają Zachód jako dobry i Rosję jako złą, nie są wystarczające. Autor uważa, że prawdziwe rozwiązanie wymaga dokładnego zdiagnozowania problemu, a nie tylko bronienia jednej ze stron konfliktu.

Autor nie zgadza się z tym, że zaangażowanie Zachodu w wojnę na Ukrainie ma charakter humanitarny. Według niego, wojna przynosi katastrofalne skutki dla Ukrainy i jej mieszkańców, w tym setki tysięcy zabitych i rannych, jak również miliony przesiedleńców. Autor uważa, że nawet zwycięstwo Zachodu w wojnie doprowadzi do ruiny Ukrainy. Ponadto, istnieje realne ryzyko wybuchu wojny jądrowej, która mogłaby zabić setki milionów ludzi.

Autor proponuje negocjacje jako najlepsze rozwiązanie konfliktu na Ukrainie. Chociaż żadna ze stron nie będzie zadowolona, a porozumienie nie będzie pozbawione wad, to jest to najlepsza opcja w obecnej sytuacji. Dyplomacja i negocjacje powinny być wykorzystane jako "sztuka możliwego" w rzeczywistym świecie z prawdziwymi ograniczeniami.

 

 

 

 

Zwięzła i błyskotliwa analiza przyczyn trwającego na Ukrainie napięcia, będącego pretekstem dla militarnego zaangażowania NATO i USA. Książkę powinien przeczytać każdy, kto jest zdolny do racjonalnego i odpowiedzialnego myślenia o amerykańskim i europejskim bezpieczeństwie.

 

Jack F. Matlock, Jr – były ambasador USA w ZSRR.

 

Obowiązkowa lektura, dla każdego, kto jest zainteresowany zrozumieniem prawdziwych przyczyn katastrofy na Ukrainie. Abelow przekonująco argumentuje, że to Stany Zjednoczone i ich sojusznicy w NATO – a nie Władimir Putin – są głównymi jej winowajcami.

 

John J. Mearsheimer – profesor nauk politycznych na Uniwersytecie w Chicago.

 

Nieoceniony elementarz faktów i kalendarium wydarzeń, które doprowadziły do eskalacji działań wojennych na Ukrainie. Bez zrozumienia historii udokumentowanej w tej książce, trudno spodziewać się deeskalacji tej amerykańsko-rosyjskiej konfrontacji na wschodnich granicach.

 

Chas Freeman – były ambasador USA w Arabii Saudyjskiej i asystent sekretarza obrony do spraw bezpieczeństwa międzynarodowego.

 

Książka jest niezbędną lekturą dla osób zatroskanych o bezpieczeństwo narodowe USA i pokój Europy.

Douglas Macgregor – emerytowany pułkownik armii USA odznaczony między innymi za męstwo w Iraku. Były dyrektor naczelnego dowództwo sił sojuszniczych NATO w Europie oraz doradca sekretarza obrony w administracji Donalda Trumpa.

 

Zwięzły, wyczerpujący i przystępny zarys wydarzeń, bezcenny dla zrozumienia, jak wojna po raz kolejny zawitała do Europy. Benjamin Abelow dowodzi, że kryzys na Ukrainie można było przewidzieć i go uniknąć.

 

Richard Sakwa – brytyjski politolog i profesor polityki rosyjskiej i europejskiej na Uniwersytecie w Kent.

 

Stoimy przed realnym zagrożeniem nuklearnej eskalacji, mogącej stać się kresem cywilizacji. Książka Abelowa jest niezbędną lekturą dla wszystkich, którzy chcą tę wojnę zrozumieć, jak również zrozumieć, dlaczego trzydzieści lat po upadku Związku Radzieckiego zagrożenie nuklearne ponownie się pojawia.

 

Gilbert Doctorow – historyk i niezależny specjalista od spraw Rosji, mieszkający w Brukseli.

 

 

Benjamin Abelow, obywatel Stanów Zjednoczonych. Uważa, że polityka USA i NATO wobec Ukrainy jest szkodliwa dla Ukrainy, USA, Europy, Rosji i reszty świata. Książka Abelowa została przetłumaczona na język niemiecki, włoski, polski i słoweński, a kolejne tłumaczenia są w drodze. W Szwajcarii rozdystrybuowano ponad 340 000 egzemplarzy niemieckiego tłumaczenia. Książka jest bestsellerem na Amazonie w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i we Włoszech. Abelow wcześniej pracował w Waszyngtonie, gdzie skupiał się na polityce nuklearnej. Posiada tytuł licencjata z historii Europy z Uniwersytetu Pensylwanii oraz stopień doktora medycyny ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Yale. Jego innymi obszarami zainteresowania są badania nad traumą, w tym traumą wojenną.

 

Strona autorska:

www.benjaminabelow.com

 

 

Dane techniczne

ISBN 978-83-65842-80-0
Autor Beniamin Abelow
Tytuł oryginału How the West Brought War to Ukraine: Understanding How U.S. and NATO Policies Led to Crisis, War, and the Risk of Nuclear Catastrophe
Rok wydania 2023
Ilość stron 84
Okładka miękka
Format B5

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Może Cię zainteresuje?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl