Newsletter aborcja

Newsletter
Zapisz się do newslettera i otrzymaj bezpłatny egzemplarz książki "Aborcja. Przyczyny, następstwa, terapia" w wersji elektronicznej!
Bestsellery
Promocje
Józef Białek COVID-19 Globalna mistyfikacja
Józef Białek COVID-19 Globalna mistyfikacja
65,00 zł 45,00 zł
szt.
Czas spekulantów
Czas spekulantów
49,00 zł 29,00 zł
szt.
Czas Niewolników - EBOOK
Czas Niewolników - EBOOK
45,00 zł 25,00 zł
szt.

W krainie moich dróg

Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Tomasz J. Kostyła – rocznik 1969, poeta wędrowny, fotograf, dziennikarz, publicysta, muzyk. Debiutował w 2010 roku tomem poezji Archanioł i Rycerz, a dwa lata później był redaktorem pierwszej w Polsce Antologii polskiej poezji tożsamościowej, w której zebrano utwory dwudziestu poetów związanych z szeroko rozumianym obozem narodowym.

Książka W krainie moich Dróg to drugi zbiór wierszy poety, w którym autor prowadzi czytelnika drogami duchowych refleksji oraz po meandrach odwiecznych zmagań Dobra ze złem.


(…) Całe dzieło tworzy spójny, ale niezwykle sentymentalny i oniryczny klimat. Na pierwszy plan wysuwa się miasto, które jest bohaterem kilku wierszy. Miasto T. Kostyły jest przeciwstawne do znanego futurystycznego podmiotu. Zamiast tętniącego przemysłu mamy „Puste ulice”, które z jednej strony możemy interpretować dosłownie, ale z drugiej to właśnie one mają symbolizować samotność współczesnego człowieka. Całość możemy określić jako, tytułową, drogę istot zagubionych w obecnym świecie, szukających wartości i uczuć. (…)
Kolejnym słowem, które od razu powiążemy z krainą dróg Tomasza Kostyły jest przemijalność. Walka z rutyną i monotonią, a przy tym mijający czas. Podmiot liryczny w kilku wierszach ucieka do wspomnień i młodości, nie jest w stanie zaakceptować sytuacji, w której tkwi i chociaż pragnie zmiany nie może wyrwać się z mentalnej klatki. Tu właśnie pojawia się ten cichy, a nawet niemy manifest, który często wyrywa się z piersi każdego z nas.

Autor jednak mimo realnego obrazu współczesnego świata stara się również ocalić to, co prawdziwe. Sam określa, że są to rzadkie przejawy optymizmu, twierdząc, że istnieją ludzie, którym się udaje odnaleźć i żyć zgodnie z własnym sumieniem.


Fragment wstępu

Dane techniczne

ISBN 978-83-65842-40-4
Autor Tomasz Kostyła
Rok wydania 2020
Ilość stron 148
Okładka miękka
Format A5

Opinie o produkcie (0)

Może Cię zainteresuje?
Dwieście lat razem - komplet
Dwieście lat razem - komplet
134,00 zł
szt.
Feministyczne Fantazje Ebook
Feministyczne Fantazje Ebook
15,00 zł
szt.
Izabela Katolicka. Królowa Hiszpanii
Izabela Katolicka. Królowa Hiszpanii
59,00 zł
szt.
Złoty Spisek
Złoty Spisek
45,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl