Newsletter
Zapisz się do newslettera i otrzymaj bezpłatny egzemplarz książki "Feministyczne Fantazje" w wersji elektronicznej!
Promocje
Historia chrześcijaństwa. Tom II. Budowanie Chrześcijaństwa – EBOOK
Historia chrześcijaństwa. Tom II. Budowanie Chrześcijaństwa – EBOOK

49,00 zł

Cena regularna: 59,00 zł

Najniższa cena: 59,00 zł
szt.
Kościół u Bram Piekieł
Kościół u Bram Piekieł

45,00 zł

Cena regularna: 65,00 zł

Najniższa cena: 49,00 zł
szt.
O ekonomii solidarystycznej Heinrich Pesch
O ekonomii solidarystycznej Heinrich Pesch

37,00 zł

Cena regularna: 57,00 zł

Najniższa cena: 39,00 zł
szt.

Polonobolszewia EBOOK PDF

Wysyłka w: pobranie natychmiastowe
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Ebook dostępny wyłącznie w wersji PDF

Polonobolszewia to książka, która obala (na podstawie ściśle przeprowadzonych badań) wiele popularnych stereotypów o najnowszej historii Polski i Rosji.

Autor opierając się na dokumentach archiwalnych, odsłania niezwykle ciekawe i nieznane wątki biografii oraz genealogii postaci takich, jak: Nadzieja Krupska, Aleksandra Kołłątaj, Feliks Dzierżyński, Andrzej Wyszyński, Andrzej Hromyko, i inni znani działacze komunistyczni, którzy stanowili, jak się okazuje, polski trust intelektualny rewolucji bolszewickiej i budowy komunistycznego imperium ZSRR.

 

Józef Stalin miał ongiś powiedzieć, że Polacy są jak rzodkiewki – tylko z wierzchu trochę czerwoni, a socjalizm pasuje do Polski jak pięść do nosa. Po części miał rację. Niektórzy Polacy to urodzoni indywidualiści i nie przystają do żadnego ustroju kolektywistycznego, choć nieobcy im jest także instynkt stadny. Tenże dyktator w 1944 roku stwierdził, iż w Europie Środkowej istnieją tylko dwa narody godne tego, by posiadać własne państwa: Polacy i Węgrzy, a to dlatego, że są to narody szlacheckie, podczas gdy reszta to trzoda chlewna, z którą można robić, co się komu żywnie podoba. I owo twierdzenie – choć przesadnie ostre – było częściowo (tylko częściowo!) słuszne. Tym bardziej intrygujące, że wśród rewolucjonistów, a potem wśród budowniczych ZSRR jako potężnego państwa „proletariackiego”, socjalistycznego, znajdowało się mnóstwo polskich arystokratów.

Te szlacheckie dzieci miały wiele: władzę, majątki, wolność, wygody i perspektywy życiowe. Lecz wystąpiły przeciwko samym sobie, chcąc, aby to wszystko, co posiadały, nie stanowiło wyłącznie ich przywileju. Podjęły śmiertelną walkę z własnym środowiskiem o to, by wszelkie dobra stały się dobytkiem wszystkich. Najlepsi postanowili służyć najgorszym. Jakby według zasady: kto w młodości nie jest socjalistą, w starości będzie łajdakiem. Wybitny żydowski socjolog Herbert Spencer przewidywał na łożu śmierci, że „socjalizm musi nadejść i nadejdzie, ale będzie on największym z nieszczęść, jakie kiedykolwiek dotknęły ludzkość; nikt nie będzie mógł już czynić tego, czego pragnie, lecz tylko to, co mu się każe”. Nie wszyscy zdawali sobie z tego sprawę. Gdy w latach 1936-1939 w Hiszpanii trwał bunt przeciwko sprawującym władzę komunistom, na odsiecz im przyszły setki tysięcy ochotników z pięćdziesięciu czterech krajów, w tym z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Polski, Włoch, Czechosłowacji, Rosji, Francji. Ale z drugiej strony, u boku generała Franco zaangażowało się sto pięćdziesiąt tysięcy Włochów, pięćdziesiąt tysięcy Niemców, dwadzieścia cztery tysiące Marokańczyków, piętnaście tysięcy Polaków. Jak widać, stosunek świata do komunizmu zawsze był ambiwalentny.

Na zbiorowego mesjasza awansowano w teorii marksistowskiej tak zwaną klasę robotniczą, wielomilionowy ciemny tłum, pełen zawiści, chciwości i resentymentu, podatny na manipulację, o którym jeszcze Fryderyk Nietzsche trafnie zauważał: „Powodzi mu się [robotnikowi europejskiemu – J.C.] za dobrze, by nie żądał stopniowo coraz więcej, by nie stawał się coraz natarczywszym. Toć ma za sobą ogromną większość. Nie ma już nadziei, by wytworzył się zeń skromny i ze siebie zadowolony typ ludzki, coś w rodzaju Chińczyka, a to właśnie było by rzeczą rozumną i po prostu konieczną (...). Powołano robotnika do służby wojskowej, dano mu prawo stowarzyszania się i głosowania; cóż dziwnego, iż robotnikowi wydaje się byt jego niedolą (w języku moralnym – krzywdą!) (...). Kto chce mieć niewolników, ten popełnia szaleństwo, wychowując ich na panów”. 

 

 

 

 

 

Jan Ciechanowicz - polski pisarz, historyk, były współorganizator i działacz mniejszości polskiej na Litwie, członek honorowy Związku Szlachty Polskiej Kresów Wschodnich, założyciel Polskiej Partii Praw Człowieka i innych organizacji polonijnych. W roku 1989 wybrany przez mniejszości narodowe Republiki Litewskiej do Rady Najwyższej ZSRR, bronił interesów ludności polskiej w tym kraju. Pracował w Komitecie do Spraw Nauki i Technologii RN ZSRR do roku 1991. Jako "Human Rights Activist" został w tym okresie laureatem kilku wyróżnień amerykańskich i międzynarodowych. Docent Katedry Filozofii Wileńskiego Państwowego Instytutu Pedagogicznego, lektor języka niemieckiego, rosyjskiego i litewskiego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy (1993-1994), starszy wykładowca Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.Opublikował ponad 1100 artykułów naukowych, publicystycznych i popularnonaukowych w periodykach ukazujących się w Polsce oraz na Litwie, Białorusi, Ukrainie, Kanadzie, Francji, USA, Niemczech, Australii, Rosji. Autor wielu książek.

 


.pdf .mobi .epub różne formaty ebooków dostosowane do każdego urządzenia laptopa tabletu telefonu pc

 

 

 

 

Ebooki wydawnictwa są dostosowane do każdego urządzenia. Format .pdf można przeglądać na telefonach i tabletach z systemem Android z użyciem progamu Adobe Acrobat, Xodo, Amazon Kindle i innych. Ebooki w tym formacie również nadają się do przelądania na laptopach i komputerach stacjonarnych z użyciem programów takich jak Adobe Acrobat Reader czy Foxit Reader. Format .mobi jest dostosowany przede wszystkim urządzeń Kindle. Zaś .epub można przeglądać na wszystkich pozostałych urządzeniach z użyciem aplikacji calibre, Lithium czy również przeglądarki Chrome. Potrzebujesz pomocy przy obsłudze naszych ebooków? Skontaktuj się z nami!

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Może Cię zainteresuje?
Feministyczne Fantazje Ebook
Feministyczne Fantazje Ebook

15,00 zł

szt.
Wall Street a rewolucja bolszewicka
Wall Street a rewolucja bolszewicka

49,00 zł

szt.
Historia chrześcijaństwa. Tom I. Narodziny Chrześcijaństwa – EBOOK
Historia chrześcijaństwa. Tom I. Narodziny Chrześcijaństwa – EBOOK

39,00 zł

Cena regularna:

49,00 zł

Najniższa cena: 49,00 zł
szt.
Historia Chrześcijaństwa tom II. Budowanie...
Historia Chrześcijaństwa tom II. Budowanie...

83,00 zł

Cena regularna:

103,00 zł

Najniższa cena: 103,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl