Newsletter
Zapisz się do newslettera i otrzymaj bezpłatny egzemplarz książki "Feministyczne Fantazje" w wersji elektronicznej!
Bestsellery

Rosja jako kozioł ofiarny. Antyrosyjska fobia USA

Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 45,00 zł 45.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W książce Rosja jako kozioł ofiarny Kovalik analizuje szeroko rozpowszechnianą narrację o rzekomym zagrożeniu USA ze strony Rosji. Ukazuje czytelnikom, w jaki sposób Stany Zjednoczone, ulegając fałszywej doktrynie geopolitycznej, przewrotnie prowokowały Rosję po rozpadzie ZSRR, marnując w ten sposób nadzieje na zgodną współpracę.

Wektory równoległe

Nic tak nie drażni inteligencji, niż wizja czarno-białej rzeczywistości. Właśnie dlatego stworzyliśmy dla Państwa „Wektory równoległe” – nową serię wydawniczą, w której prezentować będziemy alternatywne wobec wytyczanych arbitralnie wiodących opinii, punkty widzenia na bieżącą politykę i wydarzenia.

Według najpopularniejszej narracji nasz świat dzieli się na dwa przeciwstawne sobie obozy: siły dobra, czyli postępowe, zachodnie demokracje oraz mroczny Mordor, do którego zaliczyć należy państwa uparcie nie dające się podporządkować liberalnej demokracji. Jak głosi wieść: wloką one za sobą ogon niechlubnej (marksistowskiej?) przeszłości, umiłowały krwawe dyktatury zamiast wolności, noszą na ramionach ciężkie bagaże zapóźnienia cywilizacyjnego. Czy jednak w dynamicznym, ulegającym ustawicznemu przebiegunowaniu świecie ta uproszczona manichejska wizja może być prawdą? Czy granica pomiędzy złem i dobrem przebiega ściśle według wytyczonych przez ludzkość granic państwowych i ideologicznych? Posłuchajmy głosu świata równoległego.

 

***
Jako pierwszą z nowej wydawniczej serii prezentujemy państwu głos lewicującego antyestablishmentowego autora Dana Kovalika, książkę Rosja jako kozioł ofiarny. Czytać ją trzeba na pewno z dużą dozą roztropności. Zwłaszcza zadeklarowany konserwatysta natrafić w niej może na oczywiste mielizny, którymi są strzępy optyki marksisty (Kovalik przyznaje się do katolicyzmu, ale pochwala np. teologię wyzwolenia, czy ze zbyt wielkim przymrużeniem oka spogląda na reżimowość niektórych komunistycznych dyktatur). Co jednak istotne, jego opis współczesnej kondycji i polityki imperium amerykańskiego i porównanie go z krajem, któremu przypisuje się współcześnie wszelkie zło na świecie, czyli Rosją (do której autor ma stosunek raczej umiarkowany), miażdży argumentami, faktami i wbija w fotel. Trudno jego felietonom odmówić katolickiej wręcz wrażliwości i zaangażowania poszukiwacza prawdy. My nie boimy się prawdy, choć nie jest ona łatwa do znalezienia, a Państwo?

 

W książce Rosja jako kozioł ofiarny Kovalik analizuje szeroko rozpowszechnianą narrację o rzekomym zagrożeniu USA ze strony Rosji. Ukazuje czytelnikom, w jaki sposób Stany Zjednoczone, ulegając fałszywej doktrynie geopolitycznej, przewrotnie prowokowały Rosję po rozpadzie ZSRR, marnując w ten sposób nadzieje na zgodną współpracę. Amerykanie, prowadząc błędną politykę międzynarodową „szerzenia demokracji”, nie tylko zaprzepaszczają szansę na rozwój własnego kraju, ale stają się zarzewiem ciągnących się w nieskończoność światowych konfliktów, takich jak wojna w Iraku, Afganistanie, konflikty w Libii, Syrii czy na Ukrainie. Książka Kovalika jest dogłębnym spojrzeniem na dziesięciolecia eskalacji amerykańskich działań podejmowanych przeciwko Rosji oraz złowieszczą prognozą na przyszłość.

 

 


Dan Kovalik – publicysta i prawnik zajmujący się prawami człowieka, prawami pracowniczymi i działaniami na rzecz pokoju na świecie. Jest znanym krytykiem polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych. Publikował m.in. na łamach dwutygodnika „CounterPunch” i portalu „Huffington Post”. Obecnie prowadzi wykłady na temat praw człowieka na wydziale prawa Uniwersytetu w Pittsburgu. „Christian Science Monitor” nazwał go „jednym z najwybitniejszych obrońców kolumbijskich robotników w Stanach Zjednoczonych”. Jako prawnik prowadził sprawy dotyczące roszczeń przeciwko kompanii Coca-Coli, korporacjom Drummond i Occidental Petroleum w związku z naruszeniami praw człowieka w Kolumbii.

 

 

Dane techniczne

ISBN 978-83-65842-08-4
Autor Dan Kovalik
Przekład Jerzy Morka
Rok wydania 2018
Ilość stron 216
Okładka miękka
Format B5

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (1)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

18 stycznia 2022

Doskonała, prawdziwa książka! Gdyby nie stanowiła daru Wydawcy dla biblioteki, w której wpadła mi w ręce, najprawdopodobniej nigdy bym jej nie przeczytała, bo takich pozycji, opcji niepopularnych lub wręcz przeciwnych tradycyjnej narracji polskiej wobec Rosji, w zasadzie nie uświadczy się dziś. A szkoda, bo prawda jest właśnie taka. Zawsze dziwiło mnie, że USA nie są postrzegane na świecie jako państwo agresor, pomimo ich bezsprzecznych ciągłych agresji w całym świecie, pod płaszczykiem "szerzenia demokracji", a tak naprawdę prób podporządkowania sobie tych krajów poprzez nowo wybierane tam władze, podporządkowane USA. Nie muszą szukać nawet pretekstu, bo zawsze coś się wymyśli i świat to przyjmie. Niesamowite! A przecież wszyscy chyba wiedzą o atakach na Wietnam, Koreę, Kambodżę, Afganistan, Irak... I rozpełzli się z bazami wojskowymi po całym świecie. Tylko Rosja im się nie poddała, chociaż obstawili ją swoimi wojskami ze wszystkich stron. Nawet Polska, taka niepodległa niby, oddała im część swoich ziem, żeby sobie na niej rządzili, jak chcą, bez żadnej kontroli ze strony państwa. I nawet bez żadnych konsekwencji, w tym prawnych, gdyby któryś z ich wojskowych czy urzędników nie tylko pobił (jak niedawno w Gdańsku - żołnierz USA pobił dotkliwie policjantów, w tym kobietę!, włącznie ze złamaniami kości), ale i zabił czy zamordował np. obywatela Polski. Nic mu nie mogą Polacy zrobić, jest chroniony jak w każdej innej republice bananowej, gdzie stacjonują! Szkoda, że niewielu przeczyta tę pozycję, a jeszcze mniej może przyzna się do tego, a już bardzo niewielu przyjmie tą wiedzę, ale dziękuję Wydawnictwu i gratuluję odwagi w dzisiejszej "wszystkonarodowej" rusofobicznej Polsce!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl