Newsletter
Zapisz się do newslettera i otrzymaj bezpłatny egzemplarz książki "Feministyczne Fantazje" w wersji elektronicznej!
Bestsellery
Czas niewolników. Jak świat stał się własnością kilku korporacji
Czas niewolników. Jak świat stał się własnością kilku korporacji

45,00 zł

Cena regularna: 59,00 zł

Najniższa cena: 39,00 zł
szt.
Wojna o pieniądz 1. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych
Wojna o pieniądz 1. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych

49,00 zł

Cena regularna: 65,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
szt.
Promocje
Teokracja okultystyczna Tom II
Teokracja okultystyczna Tom II

49,00 zł

Cena regularna: 65,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
szt.
Wirusomania. Jak przemysł medyczny...
Wirusomania. Jak przemysł medyczny...

39,00 zł

Cena regularna: 60,00 zł

Najniższa cena: 42,00 zł
szt.
Operacja pandemia. Globalna psychoza i nowy totalitaryzm
Operacja pandemia. Globalna psychoza i nowy totalitaryzm

39,00 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 34,00 zł
szt.

Przegrana wojna. Konflikt na Ukrainie, beneficjenci i bankruci

Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 55,00 zł 55.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W swojej klasycznej już pracy o propagandzie wojennej Arthur Ponsonsby napisał: „Kiedy wybucha wojna, pierwszą jej ofiarą jest prawda”. Ta opinia, wypowiadana przez wiele osób od czasów starożytnej Grecji, znalazła potwierdzenie również w czasie wojny na Ukrainie. Konflikt ten w pokazał, iż mimo wszelkich deklaracji o niezależnym dziennikarstwie i obiektywnej nauce, państwa demokratyczne są w stanie w jednej chwili uruchomić potężne machiny propagandowe i zarazem wszystkie dostępne instrumenty cenzorskie, aby w mediach obecna była tylko jedna, słuszna z punktu widzenia pewnych interesów politycznych, opinia. Nie ma w zasadzie miejsca na dyskusje, na starcie opinii, chłodne argumenty i rzeczowe analizy. Wszystko zastąpiono emocjami, podgrzewanymi nieustannie przez media.

Fakty są jednak takie, że wojna ta, podobnie jak inne wojny, nie jest niczym wyjątkowym, zaskakującym czy szczególnie drastycznym. Jak zauważa jeden z autorów tomu, wojna jest częścią natury ludzkiej, a inną jej częścią jest umiejętność posługiwania się rozumem i zdolność do refleksji ponad emocjami. Wojna, zwłaszcza prowadzona w państwie graniczącym z Polską, wymaga przede wszystkim takiej właśnie refleksji, chłodnej, zdystansowanej i niepoddającej się kreowanym przez media uczuciom. Podobnie jak w wypadku innych wojen, Polska, tak jak każdy dojrzały kraj, powinna przede wszystkim zbadać tę sytuację pod kątem własnych interesów jako państwa oraz interesu Polaków jako obywateli tego państwa. Aby to jednak zrobić, należy spokojnie przeanalizować wszystkie opcje, pozwalając dojść do głosu różnym stanowiskom i nie zakładając z góry, które z nich będzie słuszne.
 
Premier Wielkiej Brytanii stwierdził kiedyś, że jego kraj nie ma przyjaciół, a tylko interesy. Poddany wpływowi emocji człowiek może oburzyć się na to stwierdzenie jako na niemoralne, ale jest ono faktem w stosunkach międzynarodowych i każdy polityk powinien się nim kierować. W polityce zagranicznej nie ma i nie będzie przyjaciół, a jedynie interesy, a kto naiwnie wierzy w coś innego, ten ponosi tego smutne konsekwencje. Jak pamiętamy, w czasie II wojny światowej Polska poniosła olbrzymie koszty wiary w rzekomą przyjaźń mocarstw, wychodząc ostatecznie z wojny jako jedno z najbardziej zniszczonych i przegranych państw. Powinniśmy mieć to na uwadze i zachowywać się dojrzale – tak jak inne, poważne państwa.

 

 

 

Oddajemy do rąk czytelników tom zawierający artykuły, które nie mogłoby się ukazać w mediach głównego nurtu z uwagi na fakt, że media te niemal w całości podporządkowane są kreowaniu jednej tylko wizji konfliktu na Ukrainie. Taka postawa, polegająca nie tylko na zatajaniu przed Polakami trudnych i nieprzyjemnych wiadomości na temat gospodarczego stanu kraju, ale na systematycznej i powszechnej dezinformacji, przyczynia się do utrzymywania ludzi w stanie ignorancji. Nie należy z góry wykluczać, że główna prezentowana narracja jest fałszywa, ale aby się o tym przekonać, należy rozważyć różne perspektywy. I takie właśnie perspektywy prezentujemy w niniejszym tomie, aby dostarczyć Polakom dodatkowego punktu odniesienia. Autorzy tomu widzą wojnę na Ukrainie od różnych stron i prezentują różne stanowiska. Warto się z nimi zapoznać, zestawić to z tym, co ukazują oficjalne media, a następnie samemu wyrobić sobie zdanie.

Zaczynamy od przypomnienia artykułu sprzed sześciu lat, zamieszczonego w numerze kwartalnika „Opcja na Prawo” poświęconego pomarańczowej rewolucji na Ukrainie. Wówczas również staraliśmy się przedstawić różne, także odmienne od oficjalnych, stanowiska i poglądy na temat tamtej sytuacji. Czytany z dzisiejszego punktu widzenia tekst okazuje się wręcz proroczy, a niemal wszystkie tezy autora dotyczące Ukrainy, jej sytuacji politycznej i ekonomicznej, znalazły potwierdzenie w dalszym rozwoju wydarzeń.

W kolejnej części prezentujemy artykuły analizujące wojnę na Ukrainie w perspektywie geopolitycznej, z której jawi się ona jako istotne pęknięcie w procesie globalizacji i prawdopodobny początek nowego porządku świata, który tym razem będzie wielobiegunowy. W części trzeciej znajdują się teksty badające konflikt z punktu widzenia jego skutków dla Polski, nie tylko politycznych, ale przede wszystkim społecznych, wynikających z przemieszczenia olbrzymich mas obcej ludności na terytorium Rzeczypospolitej. Część czwarta poświęcona jest ekonomicznym konsekwencjom konfliktu, które już teraz są dotkliwe, a w niedługim czasie mogą doprowadzić nasz kraj do upadku, zwłaszcza jeśli polityka rządu, realizującego zabójczy dla Polski i promowany przez UE Zielony Ład, się nie zmieni. Ostatnia część poświęcona jest prezentacji innych perspektyw na wojnę na Ukrainie, których poznanie może pomóc nam naszkicować przyszły rozwój wydarzeń, a dzięki temu zawczasu przygotować się na sytuacje, jakie nastąpią.

 

Zobacz fragment książki Przegrana wojna Konflikt na Ukrainie w formie pdf. Wystarczy kliknąć w zdjęcie poniżej.

 

Zajrzyj do środka książki - podgląd w formie pliku pdf

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Może Cię zainteresuje?
Absolutna Dominacja. Totalitarna demokracja w nowym porządku świata
Absolutna Dominacja. Totalitarna demokracja w nowym porządku świata

45,00 zł

Cena regularna:

59,00 zł

Najniższa cena: 41,00 zł
szt.
Czas niewolników. Jak świat stał się własnością kilku korporacji
Czas niewolników. Jak świat stał się własnością kilku korporacji

45,00 zł

Cena regularna:

59,00 zł

Najniższa cena: 39,00 zł
szt.
Pasteur — plagiator i szarlatan
Pasteur — plagiator i szarlatan

39,00 zł

Cena regularna:

49,00 zł

Najniższa cena: 34,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl