Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Tyrania Komunałów. O oszustwach lewicowych liberałów w wojnie idei Zobacz większe

Tyrania Komunałów. O oszustwach lewicowych liberałów w wojnie idei

Nowy produkt

O komunałachi, które przyjmuje się bezmyślnie i bezdyskusyjnie jako wzorce zachowania i myślenia.Więcej szczegółów

49,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor: Jonah Jacob Goldberg
Tytuł oryginału: The Tyranny of Cliches: How Liberals Cheat in the War of Ideas
Przekład: Mateusz Kotowski
Rok wydania: 2013
Format: A5
ISBN: 978-83-60562-63-5
Okładka: miękka
Ilość stron: 294

Więcej informacji

„Centrum”, „ideologia”, „sprawiedliwość społeczna”, „wielokulturowość”,  „młodość”, „demokracja” – to pojęcia, która kierują dziś naszym życiem, ale których sens jest mętny bądź wypaczony. Są komunałami, które przyjmuje się bezmyślnie i bezdyskusyjnie jako wzorce zachowania i myślenia. – I o tym właśnie jest ta książka. Traktuje o komunałach rządzących naszym myśleniem oraz frazesach służących forsowaniu ideologicznych doktryn, które rozszerzyły i wzmocniły władzę państwa nad naszym życiem. Nie znaczy to w żadnym razie, że każda ekspansja rządu równa się tyranii, jednak, praktycznie rzecz biorąc, rozwój tyranii równa się etatyzmowi. Te zagadnienia oraz przekonania leżą u podłoża kolejnych rozdziałów. To nimi kierowałem się przy wyborze komunałów (ze Wstępu autora).

 

Jonah Jacob Goldberg (ur. 1969) jest znanym amerykańskim publicystą. Publikował m.in. w takich renomowanych pismach, jak “New Yorker”, “Wall Street Journal”, “Commentary”, “New York Post” i “Los Angeles Times”. Sławę przyniosła mu  opublikowana w 2008 roku książka Liberalny faszyzm. Tajna historia amerykańskiej lewicy, która znalazła się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się książek w USA według :New York Timesa”. Tyrania komunałów to najnowsza książka Goldberga, w której znów, z właściwym sobie dystansem i humorem komentuje zjawiska współczesnej kultury i polityki.

Opinie

Napisz opinię

Tyrania Komunałów. O oszustwach lewicowych liberałów w wojnie idei

Tyrania Komunałów. O oszustwach lewicowych liberałów w wojnie idei

O komunałachi, które przyjmuje się bezmyślnie i bezdyskusyjnie jako wzorce zachowania i myślenia.30 innych produktów w tej samej kategorii: