Libido dominandi. Wyzwolenie seksualne i polityczna kontrola Zobacz większe

Libido dominandi. Seks jako narzędzie kontroli społecznej

Nowy produkt

Bestseller, który wyjaśnia pochodzenie i naturę nowoczesnych technik inżynierii społecznej i politycznej kontroli. ?

Więcej szczegółów

89,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor: E. Michael Jones
Tytuł oryginału: Libido Dominandi: Sexual Liberation and Political Control
Przekład: Jerzy Morka
Rok wydania: 2013
Format: B5
ISBN: 978-83-60562-61-1
Bibliografia: tak
Okładka: twarda
Ilość stron: 736

Więcej informacji

Fascynująca i bogata faktograficznie lektura, ujawniająca zatajane fakty.

Z wielką przenikliwością opisane tu zostały mechanizmy, z których  mieliśmy nie zdawać sobie sprawy. Historia przeprowadzonego na ogromną skalę, udanego przeprogramowania zachodniej kultury.

Co łączy Adama Weishaupta - twórcę Iluminatów, Markiza de Sade, Zygmunta Freuda, bolszewików, berlińską bohemę lat trzydziestych, speców od wojennej propagandy, animatorów rewolucji seksualnej lat 60., współczesnych inżynierów opinii publicznej?

 

 

Oświecenie miało swój początek jako ruch zmierzający do wyzwolenia człowieka, a niemal z dnia na dzień przekształciło się w przedsięwzięcie zmierzające do uzyskania nad nim kontroli. Niniejsza książka to opowieść o tej transformacji. Można w niej widzieć historię rewolucji seksualnej, nowoczesnej psychologii lub wojny psychologicznej. Tym, co je wszystkie łączy, jest wielopokoleniowe przedsięwzięcie realizowane metodą prób i błędów z umysłem wypaczonym przez namiętności, a sprowadzające się do tych samych konkluzji, do jakich doszedł św. Augustyn pod koniec istnienia Rzymskiego Imperium.

Człowiek ma tylu panów, ile przywar, wad i słabości.

Sprzyjając im, władza działa na rzecz zniewolenia, które może przyjąć postać kontroli politycznej. Pozostaje jedynie pytanie, czy owo zniewolenie daje się wykorzystywać dla czerpania z niego korzyści finansowych i politycznych, a jeśli tak, w jaki sposób można to osiągnąć. Najlepsza metoda kontrolowania ludzi jest ta, która osiąga swe cele, pozostawiając ich całkowicie nieświadomymi faktu, że podlegają kontroli, a najlepszą drogą do tego jest systematyczna manipulacja ich pożądaniami, albowiem człowiek się z nimi utożsamia. Broniąc ich, broni swojej ?wolności?, którą zazwyczaj pojmuje jako nieograniczoną możność zaspokajania własnych pragnień, nie rozumiejąc najczęściej, że niezwykle łatwo jest manipulować nimi z zewnątrz. Manipulacja ta służy dziś mrocznym siłom do udoskonalania systemu finansowego i politycznego nadzoru oraz eksploatacji. Dogłębnie rozumieli to św. Paweł i św. Augustyn, nazywając zjawisko owo ?zniewoleniem przez grzech?. Książka ta, opisując spójną konstrukcję światopoglądu opartego na tym zjawisku, wyjaśnia, w jaki sposób wyzwolenie seksualne stało się formą politycznej kontroli.

E. Michael Jones

?

Opinie

Oceń 
2016-04-09

Dobra książka.

Libido Dominandi to książka opowiadająca o powszechnym zjawisku wszechogarniającej rewolucji seksualnej. Autor w sposób rzeczowy wskazuje przyczyny i skutki działań osób w sferze intymnej, co w konsekwencji przekłada się na życie polityczne i społeczne. Każda teza jest wyjaśniona za pomocą argumentów wysuniętych na podstawie faktów historycznych, które są niewygodne, i co się okazuje, wielu wolałoby by nie istniały. Dzieło jest warte swojej ceny i sądzę, że jest to jedna z pozycji obowiązkowych dla tych, którzy nie zadowalają się globalną propagandą, i chcą poznać prawdziwe motywy osób sprawujących władzę.

Oceń 
2016-03-04

Fascynująca...

Fascynujące studium zniewolenia i upadku.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Libido dominandi. Seks jako narzędzie kontroli społecznej

Libido dominandi. Seks jako narzędzie kontroli społecznej

Bestseller, który wyjaśnia pochodzenie i naturę nowoczesnych technik inżynierii społecznej i politycznej kontroli. ?

29 innych produktów w tej samej kategorii:

Pliki do pobrania

Indeks nazwisk

Indeks nazwisk do książki Libido Dominandi

Pliki do pobrania (0)