Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Promocje

Złoty Spisek Zobacz większe

Złoty Spisek

Nowy produkt

Złoty Spisek

Autor: Ferdinand Lips

W Złotym spisku Ferdinand Lips zajmuje się chyba najczęściej dyskutowanym i najsłabiej rozumianym zagadnieniem: pieniądzem.

Więcej szczegółów

45,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor: Ferdynand Lips
Tytuł oryginału: Die Gold Verschwörung. Ein Blick hinter die Kulissen der Macht von einem Privatbankier aus der Schweiz
Przekład: Małgorzata Gawlik
Rok wydania: 2010
Format: B5
ISBN: 978-83-60562-42-0
Okładka: miękka
Ilość stron: 251

Więcej informacji

Autorowi należy się podziw, ponieważ umożliwił nam lepsze zrozumienie kwestii o zasadniczym znaczeniu. Przedstawił nie tylko zarys historyczny, ale i ostatnie trendy polityki bankowej, opisał także swoje osobiste doświadczenia, zdobyte jako szwajcarski bankier. Jego długa kariera w bankowości przydaje tej książce siły wyrazu i klarowności. Lips nie koncentruje się wyłącznie na własnych poglądach. Z wyjątkowym pietyzmem przedstawia wypowiedzi oraz poglądy innych autorów i bankierów ? wielu z nich zalicza się do grona jego przyjaciół. W gruncie rzeczy byli to ludzie, którzy próbowali wskazać drogę ku solidnemu systemowi finansów oraz rzetelnej bankowości, jednocześnie zaś zwracali uwagę na fatalne błędy, jakie w twej sprawie bywały popełniane.

Dla zachowania równowagi dyskursu autor Złotego spisku udziela też głosu osobom piastującym kierownicze stanowiska w sferach finansów i polityki: kształtującym politykę walutową i odpowiedzialnym za poważne problemy finansowe, z którymi obecnie boryka się świat. Powagę jego starań ilustruje zdanie zaczerpnięte z rozdziału podsumowującego całą książkę ? Złoty spisek to nic innego jak III wojna światowa. To nie tylko kompletnie niepotrzebna wojna, ale i najbardziej niszcząca ze wszystkich, która powinna zostać natychmiast zakończona. W rzeczywistości jest to inny rodzaj, fascynującej i stale aktualnej, opowieści wojennej; Złoty spisek to wyjątkowo cenna lektura. 

 

Elisabeth Currier,  
prezes Committee for Monetary Research and Education (CMRE), Charlotte, Północna Karolina, USA

Opinie

Napisz opinię

Złoty Spisek

Złoty Spisek

Złoty Spisek

Autor: Ferdinand Lips

W Złotym spisku Ferdinand Lips zajmuje się chyba najczęściej dyskutowanym i najsłabiej rozumianym zagadnieniem: pieniądzem.

20 innych produktów w tej samej kategorii: