Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Ostatnie lata Euro.  Raport o walucie, której nie chcieli Niemcy Zobacz większe

Ostatnie lata Euro. Raport o walucie, której nie chcieli Niemcy

Nowy produkt

Bruno Bandulet od samego początku bardzo ostro krytykował wprowadzenie euro. Już na początku lat 90. ostrzegał przed destruktywnymi skutkami europejskiej unii walutowej. ?

Więcej szczegółów

31,50 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor: Dr Bruno Bandulet
Tytuł oryginału: Die letzten Jahre des Euro
Przekład: Tomasz Gabiś
Rok wydania: 2011
Format: A5
ISBN: 978-83-60562-49-9
Bibliografia: tak
Okładka: miękka
Ilość stron: 138

Więcej informacji

Z książki dowiemy się m.in.: jak doszło do tego, że kanclerz Helmut Kohl poświęcił markę niemiecką i pozbawił władzy niemiecki bank centralny; czy wprowadzenie euro i porzucenie marki niemieckiej było ceną, jaką Niemcy musieli zapłacić za zjednoczenie zwycięskim państwom ? II wojny światowej; jak Niemcy, którzy nie chcieli euro, zostali okłamani i oszukani przez swoich polityków; jaką rolę pełniła wielka finansjera amerykańska w wojnie walutowej pomiędzy dolarem a euro; dlaczego nieuchronny kryzys rzekomo stabilnej waluty wybuchł najpierw w Grecji; jak przebiegał proces przechodzenia od unii monetarnej do unii długów i transferów; czy dojdzie do powrotu marki niemieckiej i czy jest on już - na wszelki wypadek - przygotowywany. Dowiemy się również, jakie ryzyko czeka inwestorów i ciułaczy, co powinni robić, żeby uratować swoje pieniądze przed dewaluacją, inflacją i fiskusem. Książka jest bezlitosnym dla politycznych oszustów i ekonomicznych ignorantów, napisanym z pasją raportem z pierwszej ręki, pokazującym, jak małe są szanse, żeby euro przetrwało najbliższe lata.

Dr Bruno Bandulet (ur.1942) ? publicysta ekonomiczny, doradca finansowy i analityk międzynarodowych rynków walutowych i  rynków metali szlachetnych (w Niemczech nazywany jest ?Goldpapst?) w latach 1973-75 był członkiem redakcji dziennika ?Die Welt? i magazynu ?Quick?, przez pewien czas był ekspertem  CSU i pracował dla Franza Josefa Straussa. Od 1979 roku wydaje co miesiąc niezależny biuletyn  "Gold&Money Intelligence" a od 1995 roku biuletyn "DeutschlandBrief?  informujący o kulisach polityki w Niemczech (od 2009 włączony do wolnościowego czasopisma ?eigentümlich frei?); organizuje seminaria na tematy walutowe,  wykłada w Niemczech, Austrii i Szwajcarii jak również w USA. Napisał m.in. Adenauer pomiędzy Zachodem a Wschodem. Alternatywy niemieckiej polityki zagranicznej, wstęp: F.J.Strauss (1970), Śnieg dla Afryki ? miliardowe interesy na  pomocy rozwojowej  (1978), Strategia złota na czas kryzysu (1979), Odwrotna strona cudu (1990), Dossier: Maastricht. Niemcy na drodze do trzeciej reformy walutowej (1993), Kiedy umiera marka niemiecka ? traktat z Maastricht i jego skutki (1995), Unia  monetarna ? Europa na manowcach (1996), Co będzie z naszymi pieniędzmi(1998), Miejsce przestępstwa : Bruksela ? pieniądze, władza, biurokraci(1999), Tajemna wiedza inwestujących w złoto  (2007).

Opinie

Napisz opinię

Ostatnie lata Euro.  Raport o walucie, której nie chcieli Niemcy

Ostatnie lata Euro. Raport o walucie, której nie chcieli Niemcy

Bruno Bandulet od samego początku bardzo ostro krytykował wprowadzenie euro. Już na początku lat 90. ostrzegał przed destruktywnymi skutkami europejskiej unii walutowej. ?

30 innych produktów w tej samej kategorii: