Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Za wielcy, by upaść - John C. Médaille Zobacz większe

Za wielcy, by upaść - John C. Médaille

Nowy produkt

Alternatywne spojrzenie na ekonomię, czyli kurs na prawdziwie wolny rynek

Więcej szczegółów

48,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor: John C. Médaille
Tytuł oryginału: Toward a Truly Free Market: A Distributist Perspective on the Role of Government, Taxes, Health Care, Deficits, and More
Przekład: Paweł Kaliniecki
Rok wydania: 2017
Format: B5
ISBN: 978-83-65842-01-5
Okładka: miękka
Ilość stron: 252

Więcej informacji

Książka Johna C. Médaille?a ?Za wielcy, by upaść?? to wyjątkowy i jakże udany powrót do ważnych i mądrych idei, do prawdziwie wolnego (choć nie dowolnego), rynku, ale przede wszystkim do kompletnie już zarzuconej na świecie ekonomii wartości i sprawiedliwości.

Autor zachwyca i fascynuje prostotą, a zarazem głębią przekazu, i przekonuje nas, że ekonomia musi być dyscypliną humanistyczną zawierającą w sobie pojęcie sprawiedliwości i dobra wspólnego. Ma całkowitą rację C. Médaille, gdy twierdzi, że 90 procent współczesnych ekonomistów na świecie nie zauważyło nadchodzącej katastrofy finansowej w 2008 roku, tymczasem obecnie również, wyśmiewa się tych, którzy ostrzegają przed nadchodzącym tsunami (...). Rozwinięte po latach idee G. K. Chestertona i H. Belloca, sprawiają w książce Médaille?a wrażenie zaskakująco świeżego spojrzenia na ekonomię. Szczególnie dziś stają się one niezwykle potrzebne i dają nową siłę.

 ***

John C. Médaille ? zwolennik ekonomii opartej na wartościach wynikających z nauk Kościoła Katolickiego o sprawiedliwości społecznej, orędownik dystrybucjonizmu, przedsiębiorca, pośrednik obrotu nieruchomościami, wykładowca i pisarz. Przez trzydzieści lat zajmował wysokie kierownicze stanowiska w dużych korporacjach, był pomocniczym instruktorem teologii na universytecie w Dallas w Teksasie, przez pięć kadencji pełnił obowiązki radnego w mieście Irving, gdzie w 1991 został burmistrzem. Autor książek: The Vocation of Business: Social Justice in the Marketplace oraz Toward a Truly Free Market: A Distributist Perspective on the Role of Government, Taxes, Health Care, Deficits, and More.

Opinie

Napisz opinię

Za wielcy, by upaść - John C. Médaille

Za wielcy, by upaść - John C. Médaille

Alternatywne spojrzenie na ekonomię, czyli kurs na prawdziwie wolny rynek

21 innych produktów w tej samej kategorii: