Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Promocje

Wojna o pieniądz cz. 3  Epoka walczących królestw Zobacz większe

Wojna o pieniądz cz. 3 Epoka walczących królestw

Nowy produkt

Trzeci tom bestsellera ?Wojna o pieniądz? chińskiego ekonomisty Song Hongbinga poświęcony jest dziejom imperium dolara.

Więcej szczegółów

51,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor: Song Hongbing
Przekład: Z chińskiego przełożyła Izabela Błasiak-Kozak
Rok wydania: 2016
Format: B5
ISBN: 978-83-60562-95-6
Okładka: miękka
Ilość stron: 384

Więcej informacji

Odsłaniając kulisy wielkiej polityki i ujawniając nieznane, sensacyjne informacje, autor ukazuje, w jaki sposób w ciągu XX wieku dolar stał się najsilniejszą walutą świata, wypierając najpierw funta, a następnie degradując nawet złoto. Oprócz przeszłości, Song Hongbinga interesuje jednak przede wszystkim przyszłość. Żyjemy w epoce kresu dominacji dolara. Stany Zjednoczone są schyłkowym mocarstwem, którego siła, również militarna, oparta jest na gigantycznym zadłużeniu. Co nas czeka, kiedy mocarstwo to upadnie? Jak potoczą się losy świata? Co zrobi Europa, co zrobią Chiny? Jaka waluta ma szansę zastąpić dolara? Wszystkie te kwestie Song Hongbing opisuje jak zwykle w pełen rozmachu i fascynujący sposób.

 

***

SONG HONGBING to światowy ekspert w dziedzinie finansów, trafnie przewidział kryzys na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych subprime w 2007 roku, a także gospodarcze tsunami, które nadeszło w roku kolejnym. Pełnił funkcje: szefa ośrodka badawczego Global Finance Research Institute, głównego redaktora magazynu ?Global Finance?, pierwszego strategicznego eksperta finansowego grupy Hong Yuan Securities Company Ltd, a także profesora wykładającego gościnnie na wielu chińskich uczelniach. W latach 1994-2007 mieszkał i pracował w Stanach Zjednoczonych, do ojczyzny powrócił w 2008 roku.

Liczące się na rynku korporacje zatrudniają go w charakterze konsultanta finansowego, bierze też udział w przygotowywaniu emisji papierów wartościowych. W lipcu 2009 roku uczestniczył w pracach na rzecz China Center for International Educational Exchange (Chińskiego Centrum Międzynarodowej Wymiany Ekonomicznej, CCIEE), organizując światowy szczyt think tanków; z sukcesem przewodniczył forum poświęconemu bezpieczeństwu finansowemu.

Opinie

Napisz opinię

Wojna o pieniądz cz. 3  Epoka walczących królestw

Wojna o pieniądz cz. 3 Epoka walczących królestw

Trzeci tom bestsellera ?Wojna o pieniądz? chińskiego ekonomisty Song Hongbinga poświęcony jest dziejom imperium dolara.

21 innych produktów w tej samej kategorii: